ТЕХНОЛОГIЯ

ТЕХНОЛОГIЯ

ТЕХНОЛОГIЯ

Успішне ведення сучасного свинарського бізнесу потребує створення свинарських підприємств нового типу, які будуть поєднувати в собі найкращі передові технології інтенсивного ведення свинарства, енергоефективність та мінімізований вплив на довкілля. При розробці технології використані санітарні, технологічні та ветеринарні норми України, стандарти ЄС, в тому числі стандарти благополуччя тварин (welfare standards).

Технологічний процес передбачає круглорічну трьохфазну (підсос, дорощування та відгодівля) систему вирощування свиней с поточною організацією роботи, яка базується на утриманні окремих статево-вікових груп тварин в приміщеннях при диференційованій годівлі та відповідних умов утримання.

При розробці зонування виробничих секторів було використано принцип «усе порожньо - усе зайняте» для підтримки високого статусу здоров'я стада і раціонального переміщення тварин по виробничих секторах.

Годівля свиней на вирощуванні здійснюється вволю з кормових автоматів з системою зволожування, або з бункерних годівниць сухими кормосумішами. На репродукторах використовується дозована годівля з використанням об’ємних дозаторів.

Система роздавання кормів включає наступні основні складові:

  • зовнішній бункер оперативного запасу корму
  • стаціонарний кормороздавач (ланцюгово- шайбовий або спіральний)
  • годівниці

Для напування поголів'я використовуються чашкові автонапувалки. Для підтримки мікроклімату в приміщеннях використовуються автоматизовані системи вентиляції, опалення та в деяких приміщеннях – охолодження.

Основною є система вентиляції від’ємного тиску, але на окремих секторах дорощування застосована припливно-витяжна система.

На одному з приміщень випробувана система з геотермальною акумуляцією. Застосовану систему видалення гною зі свинарських приміщень можна представити як різновид самопливної системи періодичної дії.

Тверда і рідка фракції гною надходять через щілинну підлогу над гноєзбірними ваннами і накопичуються завдяки герметичному запиранню зливних отворів.

Після заповнення ванни, пробка зливу піднімається вручну за допомогою гака. Після цього гній спрямовується до зливного отвору і по каналізаційних трубах видаляється за межі свинарника у проміжний гноєзбірник, звідки фекальним насосом по трубам подається до місця накопичення або переробки на біогазовій станції.